0 Kč
Jste u nás poprvé?
Registrujte se!
  • Bude mít přehled o stavu své objednávky.
  • Akční nabídky jen pro registrované.
  • Rychlejší a pohodlnější nákup.
Registrovat
Stávající zákazník
Zapomenuté heslo
 
Zapomenuté heslo

EU distribuce versus česká distribuce

Oba mobilní telefony se vyrábí u stejného výrobce. Do telefonů se samozřejmě dávají stejné operační systémy a totožné je veškeré příslušenství přiložené k telefonu. Nemalou výhodnou může být i rychlejší dostupnost telefonů z EU distribuce než z české.
Mobilním telefonem z EU distribuce obsahuje vytištěný návod v cizím jazyce. Elektro Oáza dodává k telefonu vždy návod český.

Rozdíl mezi zárukou u evropských a českých telefonů - telefony, určené pro český trh, mají zákonnou dvouletou záruku na výrobní vady a telefon můžete reklamovat u prodejce nebo sami ve značkovém servisu. Na telefon určený pro evropský trh dostanete v Elektro Oáze také zákonnou dvouletou záruku na výrobní vady. Reklamaci ale můžete požadovat pouze u nás. Podle našich zkušeností můžeme tvrdit, že zahraniční servisy nabízejí lepší reklamační podmínky, než občas české servisy. I u telefonu z evropské distribuce platí vyřízení reklamace do 30ti dnů. Ke všem mobilním telefonům je samozřejmě vystaven daňový doklad s možností odpočtu DPH. Pokud se jedná o smartphone český jazyk je vždy v základním obsahu telefonu i po jakékoliv aktualizaci systému.

Telefon z české distribuce:

+ možnost reklamace v českém značkovém servisu
+ přibalený český návod na použití v tištěné podobě
- vyšší pořizovací cena

Telefon z evropské distribuce:

+ znatelně nižší pořizovací cena
+ větší výběr barevných variant
+ dřívější aktualizace systému
+ širší výběr modelů a barev
- možnost reklamace pouze u prodejce